GoGo Penguin

OM
Po 02.10. / 19:30
Palác Akropolis

GoGo Penguin

Velká Británie

Do 31.8.
Stání/ sezení 360/410,-Kč
Od 1.9.
Stání/Sezení 410/ 460,- Kč
GoOut ZDE Ticketpro ZDE Ticketportal ZDE
Prague Ticket Office ZDE

GoGo Penguin
Foto 
GoGo Penguin
GoGo Penguin
GoGo Penguin
GoGo Penguin
GoGo Penguin
GoGo Penguin
GoGo Penguin
Info 

Vzrušující pulzující jazz ovlivněný elektronikou

Proměnlivé lámané beaty, telepatická souhra a slabost pro hymnické melodie – to vše přispívá k nezaměnitelnému zvuku GoGo Penguin, kapely považované za vůbec nejzajímavější počin, který se na britské scéně v posledních letech objevil.
Složením by mohlo jít o typické klavírní trio, ale zatímco melodické a harmonické nápady a struktura skladeb vycházejí z klasiky a jazzu, rytmy čerpají z elektronické hudby. Právě toto setkání protikladů činí akusticko-elektronický zvuk GoGo Penguin tak vzrušující a vytváří tolik působivou a emocemi nabitou hudbu, která čerpá z opojné kombinace vlivů od umělců jako Brian Eno, John Cage či Squarepusher, ale i z atmosféry deštěm zmáčených šedivých ulic Manchestru.
Jejich debutové album Fanfares bylo nominováno na nejlepší jazzové album v Gilles Peterson’s World Wide awards a BBC Music ho komentovalo slovy: „GoGo Penguin se zdají být předurčeni k velkým věcem.” Jejich nahrávka V2.0 (Gondwana Records) se stala albem roku 2014 v rámci prestižních britských cen Mercury Prize.
V loňském roce vydali na Blue Note ceněné album Man Made Object.
Gogo Penguin tvoří
Chris Illingworth,klavír klávesy
Nick Blacka konrabas
Rob Turner bicí